Wesele w plenerze – dlaczego warto?

Ślub i wesele to wydarzenie, które Para Młoda – i niejeden gość weselny – pamięta do końca życia. Nowożeńcy pragną więc, by była to uroczystość dopracowana w każdym szczególe i odpowiadająca ich wizji czy marzeniom. Ślub jak z bajki? A może z romantycznego filmu, w którym para przysięga sobie miłość w pięknych okolicznościach przyrody? Teraz to możliwe! Wesela w plenerze to coraz popularniejsze rozwiązanie – wyjątkowe i niepowtarzalne. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Poniżej przedstawiamy argumenty, po których już nikt nie będzie miał żadnych wątpliwości.

Ślub i wesele marzeń – postawcie na plener

Plener stwarza ogrom możliwości – w terenie może odbyć się zarówno kameralna uroczystość, jak i przyjęcie z dużą liczbą gości; ślub cywilny, humanistyczny oraz symboliczny; w aranżacji romantycznej, bajkowej, tematycznej – jednym słowem, pozwala na realizację marzeń, dotyczących perfekcyjnego ślubu i wesela. Ogród z wzniesionym podestem, wypełniony ogromem kwiatów, biały dywan, udekorowane krzesła, podest do zabawy i wiele innych elementów – taka oprawa tego najważniejszego wydarzenia w życiu dwojga kochających się ludzi z pewnością zrobi ogromne wrażenie, zarówno na Młodej Parze, jak i jej gościach. Oferta ślubów i wesel w plenerze jest obszerna, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie wymarzoną dla siebie opcję. Co więcej, właściciele rezydencji, hoteli, ogrodów i innych tego typu miejsc wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i są zawsze otwarcie na ich propozycje. Uroczystości w plenerze mają swój niepowtarzalny urok, ale czym jeszcze się wyróżniają?

Wesele w plenerze - dlaczego warto?

DJ na wesele Warszawa – DJ Kuba Król

Wyjątkowy klimat i oryginalna oprawa

Uroczystość organizowana w plenerze sama w sobie jest na tyle wyjątkowa, że nawet bez większej ilości dekoracji oraz innych elementów aranżacyjnych robi wrażenie. Roślinność ogrodów, naturalna kolorystyka – wszystko to jest doskonałą podstawą do stworzenia wszelkiego rodzaju dekoracji w każdym stylu. Najczęściej jest to wesele w stylu klasycznym, eleganckim, industrialnym, awangardowym czy boho. Może to być wesele w całości zorganizowane pod chmurką – a więc zarówno ślub, jak i zabawa na świeżym powietrzu; inną opcją jest rozstawienie namiotu, służącego jako sala bankietowa do biesiadowania; jeszcze inną możliwością jest ślub w plenerze, zaś posiłki i zabawa w lokalu.

Ślub i wesele w jednym miejscu

Ślub w urzędzie a zabawa w innym miejscu wymagają odpowiedniej organizacji – trzeba wszystko zgrać godzinowo, zadbać o transport swój oraz gości, a to związane jest zawsze z dodatkowymi nerwami i stresem, że coś może nie pójść po naszej myśli. Można sobie tego oszczędzić, organizując ślub i wesele w plenerze. Dzięki temu nie musimy obawiać się spóźnienia na którąś część uroczystości, brak też problemów komunikacyjnych – to ogromne ułatwienie logistyczne i organizacyjne, które oszczędza niepotrzebnych nerwów i pozwala w pełni cieszyć się tym pięknym wydarzeniem.

Nieograniczona przestrzeń

Narzeczeni, którzy na swojej liście mają dużą ilość zaproszonych gości, mogą mieć spory problem ze znalezieniem lokalu, który będzie w stanie Was pomieścić. Takiego problemu niema z weselami w plenerze. Zwykle jest to ogromna przestrzeń do zagospodarowania, która przyjmie nawet największą liczbę gości i każdy będzie czuł się tu swobodnie. Nie musimy obawiać się, że stoły będą stać zbyt blisko siebie a goście będą się obijać podczas tańca. Dobra organizacja sprawi, że wszystko będzie przebiegać w pełnym komforcie – nawet przy sporej liczbie osób. Ponadto dostęp do świeżego powietrza to ogromna zaleta, którą docenimy zwłaszcza w upalne dni, gdy klimatyzacja na sali nie zawsze się sprawdza, zaś zabawa na świeżym powietrzu jest zdecydowanie przyjemniejsza.

Piękne zdjęcia, doskonała muzyka oraz ogrom atrakcji

Plener stwarza także doskonałe warunki dla pracy fotografa, kamerzysty czy Dj’a – naturalna sceneria i światło sprawiają, że zdjęcia wychodzą pięknie i nie wymagają tak dużej obróbki, a muzyka swobodnie się rozchodzi, bez efektu echa, dźwięku odbijającego się od ścian w przypadku wesela w lokalu. W plenerze można zorganizować wiele unikatowych atrakcji – pokaz sztucznych ogni, występ miotaczy ognia czy akrobatyki powietrznej.

Wszystko to sprawi, że Wasze wesele z pewnością przejdzie do tych wyjątkowych i niezapomnianych. Co więcej, organizując wesele w plenerze możemy liczyć na szybszy termin oraz spore oszczędności. Myślę że to wystarczające powody, które zachęcą do ostatecznego wyboru tej opcji.