Atrakcje na imprezy – jak urozmaicić wesele lub imprezę firmową

Współcześni organizatorzy wszelkich imprez i uroczystości – czy to rodzinnych, czy o charakterze zawodowym starają się, by było to wydarzenie, podczas którego wszyscy goście będą się doskonale bawić i na długo pozostanie ono w ich pamięci. Nic więc dziwnego, że chętnie sięgamy po wszelkie inspiracje jak urozmaicić wesele bądź imprezę firmową, co jest obecnie na topie oraz z jakich atrakcji skorzystać, by było wesoło, jednak w dobrym guście.

Niezależnie czy mowa o weselu, czy imprezie firmowej- każde z tych wydarzeń kojarzy się z zabawą. Z kolei zabawy na nich bywają różne- zwłaszcza na weselach bywają te tradycyjne, które nie jednego mogą wprawić w zakłopotanie. Czy są one koniecznością? A może jest dla nich jakaś alternatywa? Jakie atrakcje na imprezach sprawdzą się współcześnie?

Weselne oczepiny- hit czy kit?

Oczepiny mają bogatą historię i wydają się być nieodłączną częścią każdego wesela. Jeszcze kilkanaście lat temu były one długie, połączone z wieloma, zwykle nieprzyzwoitymi zabawami, które miały za zadanie rozbawić gości. W rzeczywistości często ośmieszały i kompromitowały ich uczestników. Skutki zabaw, takich jak chociażby test na dziewictwo, przeciąganie jajka przez nogawkę Pana Młodego czy balony pomiędzy parą, które trzeba przebić bez użycia rąk, obserwujemy po dziś dzień- spora część gości na samo słowo „oczepiny” opuszcza salę, obawiając się udziału w nich.

Na szczęście z biegiem czasu odchodzi się od tych zabaw, które dla niektórych mogą okazać się zbyt niewygodne bądź wstydliwe. To już nie są wielogodzinne zabawy. O przebiegu wesela i oczepin decydują sami Młodzi, którzy są głównymi organizatorami swojego wesela i to od nich zależy jak będzie ono wyglądać. Dlatego całość jest odpowiednio wcześniej bardzo dokładnie planowana z Dj-em i konferansjerem tak, by wszystko spełniało oczekiwania Państwa Młodych.

Atrakcje na imprezy - jak urozmaicić wesele lub imprezę firmową

Oczepiny są elementem ciągle żywym i odbywają się podczas większości wesel, natomiast wcale nie muszą być one standardowe, nudne i „oklepane”. Rzucanie welonem lub bukietem i krawatem bądź muchą doczekało się swoich współczesnych wersji. Podobnie pozostałe, tradycyjne zabawy zastępowane są innymi formami rozrywki, które w sposób kulturalny bawią i integrują obecnych gości.

Nowe pomysły na oczepiny i zabawy weselne

Dla tych, którzy nie chcą całkowicie porzucać tradycji na rzecz nowoczesności, mamy dobrą wiadomość- istnieje inne możliwości zarówno dla samych oczepin, jak i zabaw odbywających się w trakcie wesela. Alternatywą tradycyjnego rzucania welonem lub bukietem może być obcinanie wstążek. Do bukietu ślubnego przywiązywane są kilkumetrowe wstążki ilością odpowiadające obecnym na weselu pannom. Panna Młoda podnosi bukiet do góry, natomiast każda panna łapie za jedną wstążkę, ustawiając się wokół. W momencie gdy zaczyna grać muzyka, Młoda z zasłoniętymi oczami obcina losowe wstążki. Panna, które wstążka pozostanie jako ostatnia, otrzymuje tytuł „królowej balu”. Jeśli chodzi o kawalerów, zamiast tradycyjnego rzucania muchą lub krawatem, ciekawą propozycją jest kuferek z kluczykiem. Do kuferka zamykanego na kluczyk Pan młody wkłada muchę lub krawat, po czym kuferek jest zamykany a klucz wrzucany do welurowego woreczka  wraz z innymi, fałszywymi kluczami- łączna ilość wszystkich kluczyków w woreczku musi odpowiadać liczbie kawalerów biorących udział w oczepinach. 

Istnieje alternatywa także dla przestarzałych zabaw- mogą być one nowoczesne, kulturalne i przeprowadzone „ze smakiem” a mimo to będą wywoływać radość u gości i niezwykle ich integrując. „Familiada”, „Jaka to melodia”, „Karaoke” czy „Kalambury” to naprawdę świetne zabawy, które z pewnością każdemu przypadną do gustu i nie staną się powodem zażenowania.

Zabawy te z powodzeniem mogą być także przeprowadzane przy okazji innych wydarzeń, takich jak chociażby impreza firmowa, urodziny czy jubileusz. Są one bowiem gwarantem doskonałej zabawy dla osób w każdym wieku- dzięki takim atrakcjom na imprezach wszystko odbędzie się interesująco i w dobrym stylu.