Piosenka na pierwszy taniec – Top 10 najlepszych wg Dj-a Kuby

Pierwszy taniec to jeden z elementów, bez którego trudno wyobrazić sobie wesele. Zwykle budzi on wiele emocji zarówno wśród samej Pary Młodej, jak i zebranych gości. Jako nowożeńcy ten moment zapamiętacie na długie lata, zaś zasłyszana przypadkowo melodia wybranego na pierwszy taniec utworu z pewnością wywoła na Waszej twarzy uśmiech i przywoła piękne wspomnienia. Wybór tej jedynej piosenki nie należy do najłatwiejszych, dlatego pomocne okazać się może zestawienie top 10 najlepszych kawałków na pierwszy taniec.

Wy pośrodku sali, weselni goście zebrani wokół parkietu, zapada cisza, wszystkie oczy zwrócone są w Waszym kierunku, niekiedy dodatkowego uroku dodaje animacja światłem i ciężki dym, dający efekt tańca w chmurach. Po chwili wybrzmiewają pierwsze takty wybranego przez Was utworu, poruszacie się niesieni muzyką, która pozostanie w Was już na zawsze. Czym można wyobrazić sobie piękniejsze chwile małżeństwa, które tanecznym krokiem i w rytm ulubionych dźwięków rozpoczyna wspólną, życiową drogę? Nic dziwnego, że jest to moment wielu wzruszeń, łez i zachwytów. Wybór odpowiedniego utworu jest zatem kwestią niezwykle ważną, bowiem ma wydźwięk niezwykle symboliczny i stanowić będzie wyjątkową pamiątkę dla Was obojga. Jak zatem dokonać najlepszego wyboru?

Wybór piosenki na pierwszy taniec- na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze, ważne są Wasze gusta. Wiadomym jest, że mogą się one nieco różnić, dlatego aby wspólnie podjąć ostateczną decyzję należy usiąść, przygotować listę ulubionych utworów, przeanalizować poszczególne propozycje i zdecydować się na tą jedyną. Po drugie, musicie wziąć pod uwagę także swoje wyobrażenia oraz marzenia dotyczące pierwszego tańca- czy ma być on spontaniczny, czy szczegółowo zaplanowany i przećwiczony, jaki ma być jego klimat- romantyczny i spokojny, czy nieco bardziej skoczny i oryginalny. Po trzecie, utwór powinien w pewien sposób nawiązywać do sytuacji- zawierać przekaz o miłości, wspólnej drodze i radości. Wulgarny, przepełniony smutkiem czy opowiadający o rozstaniu tekst z wiadomych względów nie będzie stosowny na Waszym weselu. Po czwarte, wybierzcie taki utwór, który będziecie w stanie zatańczyć- weźcie więc pod uwagę Wasze możliwości taneczne oraz to, że ubiór i obuwie mogą Was nieco ograniczać. Tylko dobrze przemyślana decyzja pozwoli na swobodne i dobre samopoczucie, dzięki którym końcowy efekt zrobi piorunujące wrażenie na Waszych gościach.

Piosenka na pierwszy taniec - Top 10 najlepszych wg Dj-a Kuby

Najlepsze utwory na pierwszy taniec- top 10

1. Ed Sheeran & Andrea Bocelli – Perfect Symphony 

To utwór o umiarkowanym tempie, w którym zawrzeć można rozmaite elementy tańca, począwszy od bujania, poprzez kroki walca, po wstawki disco samby. „Perfect Symphony” to utwór doskonale skrojony na pierwszy taniec, w którym łączą się unikalne głosy dwóch osobowości- Ed Sheeran’a i Andrea Bocelli’ego. Niezwykle romantyczna piosenka opowiadająca o rodzącym się uczuciu dwojga ludzi to prawdziwa perełka wśród wszystkich utworów na pierwszy taniec.

2. Męskie Granie – I Ciebie Też, Bardzo 

To propozycja niezwykle świeża, bowiem utwór został wydany zaledwie końcem czerwca tego roku. Singiel będący najnowszym hymnem trasy „Męskie Granie”, sponsorowanej przez markę Żywiec. Nieco bardziej freestylowe brzmienia w wykonaniu Darii Zawiałow, Dawida Podsiadło oraz Vito Bambino. Utwór ma jednak wyraźne znaczenie i idealnie nadaje się dla osób, które cenią sobie mniej napiętą atmosferę i nieco więcej luzu, nawet na swoim weselu.

 

3. Lady Gaga – Always Remember Us This Way

Utwór jest piękną balladą, opowiadającą o miłości dwojga ludzi. To utwór znanej, amerykańskiej piosenkarki Lady Gagi, która mimo iż znana jest z wielu kontrowersyjnych zachowań podczas koncertów, zachwyca swoimi umiejętnościami wokalno-muzycznymi, tworząc piosenki skrojone na miarę wesela i pierwszego tańca.

4. Paul Anka – Put Your Head On My Shoulder

To propozycja nieco starszego utworu, opowiadającego o tańcu pary znajdującej się u progu zakochania. Niezwykle romantyczna piosenka, która mimo swojego wieku ma ciągle aktualny wydźwięk i ciągle sprawdza się doskonale, wykorzystana na pierwszy taniec.

5. Whitney Houston – I Have Nothing

To kolejna perełka wśród utworów na pierwszy taniec, które już jakiś czas królują na weselnych parkietach. Zarówno tekst, jak i melodia są nadal na topie, tworząc wyjątkowo romantyczne połączenie. Co więcej, w roli tej sprawdzi się i oryginał, i cover, których dotychczas stworzono dziesiątki.

6. Jackie DeShannon – What the World Needs Now is Love

Jest to propozycja pierwszego tańca, przebiegającego w rytm walca angielskiego- połączenie romantyzmu i delikatności, zaś całość przepełniona wyjątkową miłością i głębokim uczuciem wprawia w zachwyt i budzi wiele emocji- a tego przecież oczekujemy po pierwszym tańcu.

7. Elvis Presley – Can’t Help Falling in Love

Spokojny, romantyczny, pełen wdzięku i uroku- tyle można powiedzieć o jednym z najsłynniejszych utworów Elvisa Presley’a. To muzyczna propozycja na pierwszy taniec z elementami walca wiedeńskiego, co prezentuje się niezwykle efektywnie. Choć utwór jest ogólnie znany, to jako pierwszy taniec stanowi rozwiązanie dość unikatowe.

8. Bitamina – Dom

To nieco luźniejszy kawałek, będący jednym z najpopularniejszych utworów Bitaminy, jednak w przypadku pierwszego tańca stanowiący dość oryginalny wybór. Jeśli więc lubicie niesztampowe rozwiązania i chcecie się wyróżniać, jest to propozycja godna uwagi.

9. Frankie Valli – Can’t Take My Eyes Of You

Jest to romantyczna i lekka piosenka o miłości, utrzymana w klimacie popu i retro. To oryginalna wersja utworu, świetnie nadająca się na pierwszy taniec- może o nieco luźniejszej formie.

10. Louis Armstrong – La Vie En Rose

„La Vie En Rose” w wykonaniu Louis Armstrong to niezwykle wzruszające połącznie, wpisujące się w klimat pierwszego tańca. Choć utwór ten ma wielu wykonawców, to jednak ta wersja jest najbardziej urocza i chwytająca za serce. 

Na koniec jeszcze jedna rada- podczas pierwszego tańca dajcie się ponieść chwili i towarzyszącym jej emocjom. To piękne chwile, których nie może popsuć nawet żadne potknięcie czy pomyłka w krokach. Pamiętajcie, że liczycie się tylko Wy i to, co Wam w duszy i sercach gra.