Dlaczego DJ na wesele jest lepszy od zespołu?

Organizując swoje wesele z pewnością jedną z najważniejszych kwestii, zaraz po wyborze lokalu i menu, jest wybór odpowiedniej oprawy muzycznej imprezy. Każda Młoda Para staje w obliczu dylematu – DJ czy zespół muzyczny. Dla nas odpowiedź wydaje się jasna, choć oczywiście na siłę nie zamierzamy nikogo przekonywać, gdyż najważniejsze są  własne gusta i upodobania. Niemniej przedstawimy dziś kilka powodów, dla których DJ na wesele ma przewagę nad tradycyjną orkiestrą weselną.

Po pierwsze, zróżnicowany repertuar muzyczny

Wybierając DJ-a na swoje wesele mamy pewność, że zagra on każdy rodzaj muzyki a nawet piosenkę, o którą go poprosimy. Posiada on bowiem niezwykle szeroki i zróżnicowany repertuar muzyczny, przy czym są to nawet najnowsze utwory, które dopiero pojawiły się na szczycie radiowych list. Młoda Para ma oczywiście możliwość wyboru repertuaru, jeśli sobie tego życzy, zwykle jednak DJ sam na bieżąco dobiera odpowiednie utwory, obserwując to, co dzieje się na parkiecie. Ponadto bez problemu i w każdym momencie jest w stanie odtworzyć dany kawałek na życzenie Młodej Pary czy gości weselnych. W przypadku zespołu portfolio utworów jest znacznie ograniczone, dlatego niektóre utwory powtarzają się podczas trwania jednego wesela, zaś większości piosenek, zwłaszcza tych najnowszych, zespół nie jest w stanie wykonać.

Dlaczego DJ na wesele jest lepszy od zespołu

 

Po drugie, muzyka w oryginalnym wydaniu

DJ gra muzykę w oryginalnych wersjach, a właśnie takie wykonania są najlepsze. Nie ma tu mowy o żadnych pomyłkach, fałszach, zmianach, co więcej, niezwykle trudno wcielić się w postać i odtworzyć głos najznakomitszych wykonawców światowej sceny, takich jak chociażby Michael Jackson, Elton John, Freddie Merkury, Tina Turner czy Whitney Houston.  W przypadku wokalistów zespołu weselnego wiele osób nawet nie próbuje mierzyć się z niektórymi utworami, zaś ci co się na to decydują, najczęściej tego żałują. DJ natomiast niema tego problemu i może odtwarzać nawet największe przeboje wszechczasów. Co więcej, zawsze będą one w doskonałej jakości, niestraszna im chrypka, przemęczenie czy gorszy dzień, jak to czasem bywa w przypadku wokalisty zespołu.

Po trzecie, doskonały kontakt z gośćmi

Profesjonalny DJ często pełni także rolę wodzireja i ma bardzo dobry kontakt z gośćmi. Dzięki temu może w taki sposób modyfikować zabawą, by wszyscy goście chętnie bawili się na parkiecie. DJ widzi bowiem kto w danym momencie jest obecny na sali tanecznej oraz jaki rodzaj muzyki najbardziej porywa wszystkich do tańca. Ponadto DJ posiada zazwyczaj charyzmę , dzięki której zabawa przebiega na najwyższym poziomie i na długo pozostaje w pamięci wszystkich obecnych osób.

Po czwarte, mniej przerw, więcej zabawy

Z pewnością nie raz byłeś gościem na weselu, na którym grał zespół i zarówno Ciebie, jak i pozostałych gości irytowały ciągłe przerwy- zwłaszcza wówczas, gdy dopiero co zawitałeś na parkiecie. W przypadku orkiestry jest to nieuniknione, bowiem zarówno gra na instrumentach, jak i praca w charakterze wokalisty są dość męczące i wymagają przerw po wykonaniu kilku kawałków. Dlatego nieraz zdarza się tak, że mimo iż na parkiecie bawią się niemal wszyscy goście, zespół zmuszony jest przerwać tą doskonałą zabawę i zregenerować swoje siły. W przypadku DJ-a przerw takich jest zdecydowanie mniej, dzięki czemu goście mogą bawić się dłużej na parkiecie. Natomiast więcej tańca i zabawy to gwarancja udanego wesela i zadowolenia gości.

Po piąte, cena

Zwykle koszt wynajęcia profesjonalnego DJ-a jest znacznie niższy, niż w przypadku zespołu. Wynika to z faktu, iż DJ jest zwykle jeden, ewentualnie ma osobę, która pomaga mu w przygotowaniach, natomiast zespół składa się z kilku, co najmniej 3 a najczęściej 5-ciu osób. Oczywistym jest więc, iż każda z tych osób musi otrzymać odrębne honorarium, a więc cena za zespół to właśnie suma tych pojedynczych wynagrodzeń. Zaznaczyć należy przy tym, iż ceny usługi DJ-a na weselu mogą się znacznie od siebie różnić i nie należy brać pod uwagę wyłącznie tego czynnika. Na cenę bowiem składa się nie tylko jakość i doświadczenie, ale także użyty sprzęt czy dodatkowe usługi.

Choć to nie wszystkie, to myślę że wystarczające powody, by ukazać przewagę DJ-a nad zespołem weselnym. Świadczy o tym także fakt, iż obecnie zdecydowana większość osób decyduje się właśnie na DJ-a i co najważniejsze- nie żałuje swojej decyzji.