Jak przygotować się do rozmowy z Dj-em przed weselem – przykładowe pytania

Wszyscy z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że muzyka jest jednym z najważniejszych elementów każdego wesela. By wszystko przebiegało zgodnie z planem, konieczne są pewne przygotowania oraz ustalenia, jak chociażby te z DJ-em. Jeśli i Wy jesteście przed pierwszą rozmową z wybranym DJ-em, warto się do niej odpowiednio przygotować. Jako DJ, który od wielu lat zajmuje się oprawą muzyczną wesel, przygotowałem listę najważniejszych kategorii pytań i kwestii, o które warto zapytać podczas spotkania.

Zakładamy oczywiście, że jest to ten etap przygotowań, gdzie dokonaliście już wyboru jednego bądź kilku DJ-ów, którzy potwierdzili dostępność terminu, przedstawili zarys swojej oferty oraz cenę poszczególnych usług, natomiast teraz umówiliście się na spotkanie, w celu poznania szczegółów i ewentualnego podpisania umowy.

Zapytaj DJ-a o doświadczenie

Choć często informacje te zawarte są na stronie internetowej lub profilu w mediach społecznościowych DJ-a, to niektórzy albo korzystają z usług z polecenia i nie przejrzeli tych nośników informacji, albo chcą wiedzieć zdecydowanie więcej na temat osoby, której powierzają prowadzenie tak ważnego dnia w swoim życiu. Doświadczony DJ wie, jak poprowadzić zabawę, by zadowolić zarówno Parę Młodą, jak i wszystkich gości, bez względu na wiek. Musi być to bowiem osoba z charyzmą, otwarta, odporna na stres i z miłym usposobieniem. Dopytajmy także o rodzaj imprez, na których najczęściej dana osoba świadczy usługi, jakiego sprzętu używa, czy miała okazję grać już w miejscu, w którym odbędzie się wesele.

Zapytaj DJ-a, z jakich dokładnie elementów składa się konkretna oferta

Poszczególne osoby zwykle oferują kilka pakietów weselnych, spośród których Młoda Para decyduje się na ten, który najbardziej jej odpowiada. Warto podpytać co dokładnie znajduje się w wariancie, którym jesteśmy zainteresowani tak, by wszystko było jasne i. W celu doprecyzowania należy zapytać o to, czy jest to jedynie odtwarzanie kolejnych kawałków, czy w grę wchodzi prowadzenie całej zabawy, jeśli tak, to od którego momentu dokładnie. Czy w ramach pakietu otrzymujecie jakieś dodatkowe elementy i atrakcje, takie jak chociażby dekoracje świetlne, ciężki dym czy też zabawy oczepinowe.

Zapytaj DJ-a o wykonywany repertuar

To bardzo ważne, bowiem istnieje tak dużo gatunków muzycznych a nie zawsze wszystkie mogą odpowiadać Młodej Parze. Na przykład coraz więcej decyduje się na organizację wesela bez disco polo. Jeśli chcemy, by wesele odbywało się całkowicie na naszych zasadach, należy wszystkie kwestie dotyczące listy piosenek granych na weselu bardzo dokładnie omówić z DJ-em. Być może mamy swoje ulubione kawałki, które chcemy, by nie zostały na niej pominięte. Szczególne znaczenie ma tu pierwszy taniec- zwykle Para Młoda ma przygotowaną choreografię do danego utworu, dlatego należy wcześniej podać DJ-owi jej tytuł bądź zostawić nagranie na nośniku, by mieć pewność, że wszystko przebiegnie według naszych planów. Podobnie z dedykacjami- ustalmy, czy goście mogą zamawiać u DJ-a piosenki, w jaki sposób odbywa się zmiana kawałków- czy puszczany jest on jeden za drugim, czy wplecione są pomiędzy nie jakieś anegdoty czy ciekawostki. 

Jak przygotować się do rozmowy z Dj-em przed weselem - przykładowe pytania

DJ na wesele Warszawa – DJ Kuba Król

Zapytaj DJ-a o to, czy jest jednocześnie wodzirejem

Musimy mieć świadomość tego, że nie każdy DJ to również wodzirej- niektórzy po prostu wolą unikać mikrofonu i stosować go jak najrzadziej. Oczywiście większość z nich prócz puszczania kawałków również poprowadzi całą zabawę, zaskakując również ciekawymi pomysłami, jednak warto dopytać o szczegóły prowadzenia imprezy tak, by nie być później w żaden sposób rozczarowanym. Zapytajcie również o pomysły DJ-a na oczepiny- coraz więcej osób decyduje się zrezygnować z tradycyjnych oczepin, na rzecz nieco nowocześniejszych i bardziej stylowych atrakcji. Doświadczony i zaangażowany w każde zlecenie DJ z pewnością zaskoczy Was nowościami, które przypadną do gustu Wam i gościom. Może być również tak, że daną usługę świadczą dwie osoby, gdzie jedna jest odpowiedzialna za muzykę, druga za konferansjerkę. Taka informacja ważna jest z punktu organizacyjnego, bowiem mamy wówczas czytelną informację, by zapewnić miejsce przy stole i wyżywienie bądź ewentualny nocleg dwóm osobom.

Zapytaj DJ-a do której godziny będzie grał i jak długo trwają przerwy

Należy dopytać także o szczegóły dotyczące czasu wykonywania usługi – czy jest to do konkretnej godziny, a jeśli tak to do której i czy istnieje możliwość przedłużenia zabawy za dopłatą. Ponadto dowiedzmy się, jak częste i jak długie są przerwy pomiędzy poszczególnymi „setami”. Dobry DJ z pewnością ma swoje metody i wie, w którym momencie zrobić przerwę a w którym przetrzymać gości na parkiecie. Ustalmy także, w jaki sposób będziemy komunikować się z DJ-em odnośnie przerw podyktowanych ciepłymi posiłkami bądź innymi atrakcjami tak, by wszystko było dopracowane w najmniejszym szczególe.

Warto zadawać DJ-owi jak najwięcej pytań- dzięki temu nie tylko rozwiejemy wszelkie wątpliwości oraz uzyskamy jak najwięcej ważnych informacji ale także będziemy mieli okazję bliżej poznać danego usługodawcę, jego charakter, sposób bycia, komunikatywność- to z pewnością ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Oczywiście na koniec nie zapomnijmy o podpisaniu umowy, która będzie podsumowaniem i przypieczętowaniem wszystkich ustaleń dokonanych pomiędzy stronami.