Czy karaoke sprawdza się na weselu?

Wesele to wydarzenie, które powinno być pełne zarówno pięknych i wzruszających momentów, jak i wypełnione dobrą zabawą, wprawiającą zarówno Państwa Młodych, jak i zaproszonych Gości w dobry oraz wesoły nastrój. Podczas przygotowań do tego wyjątkowego dnia należy zadbać o wiele elementów, które łącznie sprawią, iż wesele będzie można zaliczyć do naprawdę udanych i wartych zapamiętania. Jeszcze nie tak dawno podstawę stanowiła piękna sala i smaczne menu. Dziś są to także istotne kwestie, natomiast nie można zapomnieć o dodatkowych atrakcjach, które z pewnością podniosą rangę temu szczególnemu wydarzeniu.

Atrakcji, które urozmaicą ślub i wesele jest naprawdę wiele. Niegdyś wyznacznikiem dobrej zabawy były tradycyjne oczepiny oraz różnorakie zabawy odbywające się tuż po nich. Obecnie coraz więcej osób odchodzi od tej formy rozrywki, bowiem zabawy te dla wielu były dość żenujące, wprawiały w zakłopotanie, w efekcie czego coraz mniej osób chciało w nich uczestniczyć. Ponadto powtarzane po raz kolejny te same weselne konkurencje stawały się po prostu nudne i przestarzałe. Na szczęście obecnie istnieje wiele alternatywnych rozwiązań, które są całkowitym przeciwieństwem takich staromodnych zabaw i pokazują, że można doskonale bawić się także w dobrym stylu. Same oczepiny coraz częściej wyglądają zdecydowanie inaczej, niż jeszcze kilka lat temu. Do popularnych rozrywek zalicza się także karaoke. Jednak czy jest to atrakcja, która sprawdzi się na każdym weselu?

Karaoke, czyli śpiewać każdy może?

Dla mniej zorientowanych wyjaśnijmy na wstępie, czym tak naprawdę jest karaoke. Karaoke to forma muzycznej rozrywki wywodząca się z Japonii, gdzie od lat zabawiano gości śpiewem, podczas różnego rodzaju uroczystości. Następnie wymyślono maszynę na bazie magnetofonu kasetowego, która automatycznie odtwarzała muzykę po wrzuceniu monety. Obecnie karaoke jest rodzajem zabawy, polegającej na śpiewaniu popularnych i powszechnie znanych przebojów na tle odtwarzanej melodii bez warstwy wokalnej, lecz zwykle z wyświetlanym na ekranie tekstem danego utworu. Często nazwą tą określa się także lokal, który oferuje tego typu rozrywkę- pub, klub, bar, dyskoteka. Niektóre stanowią wyłącznie formę rozrywki i dobrej zabawy, gdzie tak naprawdę nie liczą się prawdziwe umiejętności wokalne i może zaprezentować się każdy. Inne odbywają się w formie konkursów karaoke, podczas których występują osoby mające pewne doświadczenie w śpiewie i jest to dla nich okazja zarówno do szlifowania swojego głosu, obycia scenicznego, jak i zdobycia rozgłosu. Częściej jednak karaoke to zabawa, podczas której śpiewać każdy może… Jednak ta forma rozrywki zdecydowanie bardziej sprawdzi się podczas imprezy, w której uczestniczy mniejsza liczba osób i która nie ma tak podniosłego charakteru- na przykład osiemnastce, andrzejkach czy imprezie firmowej. Dlaczego?

Czy karaoke sprawdza się na weselu?

DJ Warszawa – DJ Kuba Król

Karaoke na weselu- hit czy kit?

Osoby, które pierwszy raz słyszą o takiej możliwości, zwykle zastanawiają się, czy rzeczywiście taka atrakcja jest warta wprowadzenia na własnym weselu. Jako DJ z bogatym doświadczeniem mogę przyznać, że jest to zabawa, która pomimo swojej popularności, w rzeczywistości nie wypada tak dobrze. Dlatego osobiście nie należę do jej zwolenników. Oczywiście jeśli takie jest życzenie Młodej Pary, to śmiało je zorganizuję i przeprowadzę, natomiast mam kilka argumentów, przemawiających na niekorzyść tego typu atrakcji na weselu.

Po pierwsze wspomniana wcześniej liczba uczestników standardowego wesela- jest ona zbyt duża, dlatego zwykle też jest wielu chętnych, chcących wziąć udział w tego typu rozrywce. To z kolei rodzi problem wyboru, kto będzie miał możliwość zaprezentowania swoich muzycznych umiejętności, a kto nie. Zdarza się, iż pojawiają się w tej kwestii konflikty pomiędzy gośćmi, zwłaszcza gdy karaoke odbywa się nieco później, zaś chętni zdążyli wznieść już kilka toastów za zdrowie Młodej Pary.

Po drugie, karaoke zabiera zbyt dużo czasu- podczas gdy jedni doskonale bawią się z mikrofonem, drudzy w tym czasie mają prawo się nudzić. Może trzy pierwsze występy są ciekawe i warte śmiechu, jednak trudno mówić o karaoke z trzema wykonawcami w roli głównej. Zdecydowana większość gości moim skromnym zdaniem wolałaby w tym czasie bawić się na parkiecie, niż kolejną godzinę słuchać występów osób, których umiejętności wokalne są na bardzo rozbieżnym poziomie.

We wszystkich kwestiach ważny jest umiar- także i na weselu. Karaoke natomiast zabiera zbyt dużo czasu, który można poświęcić na wiele innych, lepszych atrakcji, które zaangażują większą liczbę gości. Dzięki temu nie będzie mowy o znudzeniu, a wesele z pewnością na długo pozostanie w pamięci.