Czy da się zorganizować wesele bez Disco Polo

Ślub i wesele to jedne z najpiękniejszych wydarzeń w życiu dwojga kochających się ludzi. Zapewne każda para ma pewne marzenia i wyobrażenia tego dnia, dlatego organizacja całej uroczystości i zabawy podyktowana jest zwłaszcza jej upodobaniami. Oczywiście zaproszeni goście również są bardzo ważni, jednak to Młoda Para i jej oczekiwania powinny być podstawą wartej zapamiętania zabawy. Jednym z istotnych jej elementów jest dobra muzyka, przy czym nie musi być to wcale disco polo. Coraz więcej par stanowczo rezygnuje z tego rodzaju muzyki. Czy można jednak mówić o weselnej zabawie bez disco polo? Ależ oczywiście!

Wesele bez disco polo

Jakie są pobudki Młodej pary do tego, aby zorganizować wesele bez muzyki disco polo nie tylko w roli głównej, ale w ogóle? Dotyczy to zwłaszcza wesel organizowanych z gustem i w dobrym stylu. Czasy, gdy wesela kojarzyły się wyłącznie z biesiadowaniem mocno zakrapianym alkoholem, na których królowała muzyka disco polo, sprośne przyśpiewki i wstydliwe oczepiny dawno minęły. Dziś pewnych rzeczy po prostu nie wypada, zwłaszcza że większość wesel organizowana jest w przepięknych i nowoczesnych salach, nie zaś remizach czy domach weselnych. Disco polo zdecydowanie nie pasuje do wizji eleganckiego wesela, gdzie zdecydowanie bardziej sprawdzi się inny rodzaj muzyki i stylowa oprawa muzyczna.

Jest jeszcze jeden powód- nie każdy lubi ten rodzaj muzyki i na sam dźwięk disco polo odczuwają dyskomfort. Wiele osób odbiera je jako przestarzałe i kiczowate kawałki z banalnym tekstem, które zdecydowanie bardziej pasują na prywatkę lub dansing organizowany w stylu lat 90-tych. 

Alternatywa dla disco polo na weselu

Jako DJ doskonale rozumiem pary, które decydują się na tego typu rozwiązanie na swoim weselu i uważam że robią słusznie, organizując wesele na swoich zasadach, choć zaznaczam, że nie wszystkim gościom i członkom rodziny- zwłaszcza tym starszym wiekiem- będzie się to podobać. Chodzi jednak o radość, szczęście i zadowolenie Młodej Pary, która w tym dniu jest najważniejsza. Zresztą istnieje wiele gatunków muzycznych, które z powodzeniem zastąpią disco polo i zapewnią doskonałą zabawę zarówno młodszemu, jak i starszemu pokoleniu.

Będzie to z pewnością polska muzyka rozrywkowa i hity, które zna każdy. Niech będzie to zarówno muzyka lat 70-tych i 80-tych, jak i najnowsze przeboje, plasujące się na obecnych listach przebojów. Nie powinno zabraknąć również najpopularniejszych utworów z zagranicznych list przebojów oraz nowoczesnego folku. To kawałki, których zarówno dobrze się słucha, jak i tańczy. Disco polo wbrew pozorom, choć jest muzyką prostą, dźwięczną i łatwo wpadającą w ucho, to jednak do jej rytmu wcale nie tak łatwo się poruszać. Doświadczony DJ przygotuje odpowiednią playlistę, dzięki czemu Para Młoda nie musi się obawiać o ilość osób bawiących się na parkiecie.

Czy da się zorganizować wesele bez Disco Polo

DJ na wesele Warszawa – DJ Kuba Król

Organizacja wesela bez disco polo- o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim należy znaleźć DJ-a, który uszanuje Waszą decyzję oraz poprowadzi zabawę w taki sposób, by nikt nie zauważył, że brakuje na nim disco polo. Dlaczego mówię DJ-a? Otóż ma on zdecydowanie większe możliwości w tym zakresie niż tradycyjny zespół- DJ bez problemu zagra każdy kawałek, który tylko sobie wymarzymy, zespół zaś opiera się według ściśle dopracowanego i ograniczonego repertuaru- nic więc dziwnego, że niekiedy na weselach, na których gra zespół, discopolowe hity powtarzają się kilkukrotnie.  

To także konieczność dokładnego sprecyzowania swoich oczekiwać wobec DJ-a, na przykład dotyczące tego, czy disco polo ma być całkowicie pominiętym rodzajem muzyki, czy też dopuszczalnych jest kilka najpopularniejszych kawałków. A co w przypadku, gdy któryś z gości poprosi o to, by zagrać dany utwór? Tylko od Pary Młodej i poczynionych wcześniej ustaleń zależy, jaki przebieg będzie miało ich wesele, zaś rolą DJ-a będzie grzeczna odmowa i w razie konieczności wyjaśnienie sytuacji.

To przereklamowany  mit, że nie ma udanego wesela bez disco polo. Jako doświadczony DJ sprawię, że wszyscy goście będą doskonale się bawić w rytmie kawałków, którym daleko do disco polo i nawet nikt nie zauważy, że czegoś takiego brakuje na Waszym weselu. Dla Was natomiast będzie to wyjątkowy i niepowtarzalny dzień, w pełni zgodny z Waszymi marzeniami i oczekiwaniami.